"Eigenlijk is bijna alles mogelijk als je het maar graag genoeg wilt!"

Het is 4 uur ‘s ochtends en ik zit opgemaakt en wel in de auto richting Amsterdam. Een bakje koffie om wakker te worden en nog zo’n 1,5 uur voordat ik aankom op Schiphol. Dat duurt nog even, gelukkig heb ik niet elke week een aanmeldtijd van 5. 50 uur. Dat zou vanuit Zeeuws-Vlaanderen niet vol te houden zijn!

Ondertussen denk ik aan mijn werkweek. Deze week heb ik maar liefst twaalf vluchten door Europa en slaap ik in Bologna, Stavanger en Bordeaux. Het wordt een drukke week met weer nieuwe collega’s! Af en toe kan het erg vermoeiend zijn, maar ik heb er altijd zin in! Een unieke baan waarbij ik elke dag in een andere stad mag slapen en heel veel leuke mensen ontmoet! Als klein meisje was het al mijn droom om stewardess te worden. Maar ik groeide op in West Zeeuws-Vlaanderen en dan is het stewardessen leven letterlijk ver van je bed!

Ik groeide op aan de rand van een klein dorp met een prachtige tuin en alle vrijheid die je je als kind maar kan wensen. Het is een veilige omgeving en het bood alles wat ik toen nodig had. Vooral mijn vrienden en familie. Ik heb altijd graag gewoond in onze streek. Het voelt vertrouwd, het is rustig en lekker dichtbij het strand.

Na de middelbare school ging ik Vitaliteitsmanagement en toerisme studeren in Vlissingen. Een leuke, maar veel te brede opleiding waardoor ik geen flauw idee had wat mijn specialiteiten waren en wat voor werk ik nu eindelijk kon gaan doen. Eigenlijk was ik ook helemaal nog niet toe aan een vaste baan. Een vriendin van mij zat in Peru en vroeg of ik langs kwam, daar moest ik niet lang over nadenken! We hebben drie weken rondgetrokken, waarbij we een vijfdaagse hike hadden gedaan naar de Machu Picchu. Ik was helemaal verliefd geworden op het reizen! Ik besloot om de zomers te gaan werken aan de Zeeuwse kust van Breskens en Cadzand om geld te sparen en lekker te gaan backpacken! Het voelde alsof de wereld voor me openging en ik genoot er heel erg van om weg te zijn in de winterperiode, maar hield ook zeker van het “echt thuiskomen" tijdens het voorjaar in Zeeuws-Vlaanderen.

Zo heb ik een aantal jaar prachtige ervaringen opgedaan in het buitenland, de Galapagos eilanden bezocht, een vulkaan beklommen in Guatemala, nog vijf maanden op Sint-Maarten gewerkt en zes maanden in Valencia gewoond. Altijd als ik dan weer met KLM naar huis vloog voelde dat als helemaal thuiskomen en was ik erg blij om mijn vrienden en familie weer te zien!

Na het overal en nergens wonen kreeg ik wat meer behoefte aan wat vastigheid. Per toeval kwam ik op de vacature van KLM cityhopper en besloot ik direct te solliciteren. Snel daarna mocht ik beginnen en verhuisde ik naar Amsterdam voor mijn droombaan!

Ik reisde heel veel op en neer door Europa, maar nog wel het meest tussen Amsterdam en IJzendijke waar mijn echte thuis was. Uiteindelijk heb ik besloten om mijn extreem hoge huur van mijn kamer van 14 vierkante meter op te zeggen en heb ik in IJzendijke een huis kunnen kopen. En nog steeds heb ik mijn droombaan in Amsterdam en mag ik wekelijks “een soort van” betaald op stedentrip! Ik ben heel gelukkig dat ik toch terug ben gekomen naar Zeeuws-Vlaanderen. Veel mensen vinden het hier saai of te rustig, maar ik geniet heel erg van alles wat onze streek te bieden heeft! 

Tip van Jolien

Een strandwandeling bij Loods10 of lekker eten bij Escobar in Breskens of 1880 in Groede.